שר התחבורה, ישראל כץ, צפה בפתח תקוה בפתרון טכנולוגי של חברת פלאפון, המאפשר לנוסעי חברת התחבורה העירונית "קווים" לקבל מידע קולי והתראת סמס, לגבי מועד הגעת האוטובוס הבא

 כל זאת על בסיס מערכות מיקום GPS של פלאפון, המותקנות על גבי האוטובוסים. המערכות, המותקנות בשלטים אלקטרוניים בתחנות האוטובוס של חברת "קווים", כוללות גם קישור סלולרי לאוטובוס, אשר מיקומו מזוהה באמצעות מע' ניהול צי רכב בתוספת תוכנה חכמה של חברת ISR, המאפשרת דיוק מרבי בקביעת מועד ההגעה של האוטובוס.

 

במסגרת ההסכם עם חברת פלאפון, מפעילה "קווים" שירות מידע לנוסע בעשרות תחנות אוטובוס ברחבי גוש דן. השירות מאפשר לנוסע הממתין בתחנת האוטובוס עוד בטרם הגיע לתחנה, להתקשר למספר פלאפון: 050.500.60.70 למסור את הקו הרצוי לו ואת מספר התחנה המפורסם על גביה ולקבל את המועד המדויק להגעת האוטובוס באופן קולי או בסמס, תוך לקיחת פקקי התנועה בחשבון. השרות בעלות זמן אוויר בלבד.

 

דניאל ספיר, סמנכ"ל חטיבת לקוחות עסקיים בפלאפון, מסר כי במסגרת הפתרונות המתקדמים שפלאפון מציעה ללקוחותיה העסקיים, הותאם לחברת "קווים" פתרון המאפשר לחברת "קווים" להציע שירות טוב יותר לנוסעים בקווי החברה, ובכך להפוך לאחת מחברות התחבורה המתקדמות בישראל.

בתמונה: שר התחבורה, ישראל כץ בתחנה של חברת קווים בפתח תקוה צילום: ישראל הדרי