מטריקס עוסקת בהתאמה ובפיתוח של כלים ייחודיים עבור השימוש באייפון, בקרב מספר לקוחות גדולים מעולם הפיננסים, הטלקום והבריאות

היקף הפרויקטים המבוצעים בימים אלה נאמד בלמעלה ממיליון שקלים.

 

מעבדת האייפון אשר הוקמה על ידי מרכז התמחות מובייל בחטיבת פתרונות פיננסים וטכנולוגיות היא פרי עבודת מחקר וזיהוי מוקדם של פוטנציאל האייפון ככלי מתקדם ושימושי, בעיקר ללקוחות עולם ה-Self Service. לצורך הקמת המעבדה גויסו כעשרה אנשי צוות שרכשו מראש את המיומנויות המתאימות, קיבלו הרשאות מאפל לפיתוח ולהעלאת אפליקציות לחנות האפליקציות של אפל, וכן נערכו מבחינה לוגיסטית. צוות המעבדה פיתח עד כה תשתיות תקשורת, תבניות עבור מבנה המסך וסט רחב של פקדים ייחודיים אשר הותאמו לשוק ולהרגלי השימוש של הצרכן הישראלי, תוך כדי הקפדה על סטנדרטים גבוהים של אבטחת מידע. 

לדברי רן רייכברג, מנהל מרכז התמחות מובייל, בחטיבת פתרונות פיננסים וטכנולוגיות של מטריקס: "תהליך העבודה המאומץ שהושקע במעבדה כלל הטמעה של יכולות חדשות לטובת האייפון במוצר הליבה של מטריקס MMIS (Matrix Mobile Information Server), פלטפורמה ייחודית לפיתוח וניהול חכם של יישומים ניידים עבור אנשי השטח של הארגון. יכולות אלו יאפשרו שירות טוב ויעיל עבור לקוחות אשר ישתמשו באפליקציות אייפון, זאת על ידי יצירת אינטגרציה בין מערכות המידע והתפעול של הארגון לבין המשתמש הנייד".

 

רייכברג הוסיף כי: "בגרסה 5 של  MMIS אשר תצא בתחילת השנה הקרובה, יוצע מודול שלם אשר יאפשר פיתוח, תחזוקה ועדכוני גרסאות של אפליקציות אייפון באופן עצמאי על ידי הלקוח, באמצעות כלי הפיתוח של MMIS. מודול זה יחסוך לחברה שתפיץ אפליקציות לאייפון ימי עבודה רבים בתהליך אישור עדכוני גרסאות ויאפשר גמישות גדולה בהרבה ביצירת תוכן ועיצוב ממשקי משתמש נוחים". 

Matrix Mobility  הנו אחד מ-20 מרכזי התמחות ייחודיים למטריקס המאפשרים לחברה להציע פתרונות טכנולוגים מתקדמים באמצעות אנשי טכנולוגיה מקצועיים המובילים בתחומם. המרכז קיים במטריקס מזה 9 שנים ומציע פתרונות ניידים עבור אנשי השטח ולקוחות הארגון. מרכז ההתמחות כפוף לחטיבת פתרונות פיננסיים וטכנולוגיות של החברה ואנשיו עובדים במשותף עם מומחי תוכן מכל חטיבות מטריקס בתחומים של פיננסים, טלקום, בריאות, ביטחון, מסחר ותעשיה ועוד ומכאן יתרונו הגדול ביכולתו לבצע פרויקטי אינטגרציה מורכבים מול מערכות מידע ותפעול בתחומים אלו. המרכז מציע מעטפת של פתרונות הכוללת מתודולוגיות עבודה מתקדמות, כלים טכנולוגים תוצרת בית, פתרונות תוכנה מתקדמים של חברות צד שלישי מהארץ ומהעולם ושיתופי פעולה עם גופי ייעוץ, שיווק ותוכן מגוונים ביותר.

רן רייכברג, מנהל המרכז, מדגיש: "אנו עומדים בקשר הדוק עם המפעילים הסלולאריים הפועלים במדינת ישראל ומתאמים מולם את פעילותנו בפרויקטים השונים על מנת לוודא תאימות מלאה לסביבת רשת התקשורת אשר באחריותם".


אנשי הטכנולוגיה של המרכז מפתחים מערכות מידע מבוססות טכנולוגיית Web ניידות וטכנולוגיית Client server עבור כל סוגי מערכות ההפעלה הקיימות לעולם הנייד (Win Mobile/CE, Symbian, I phone, Android, ומכשירים תומכי J2ME מכל הסוגים). מוצר הבית של חברת מטריקס לתחום הינו שרת מרכזי (MMIS) המציע פתרון מקצה לקצה להקמה, ניהול, תחזוקה ותפעול של אתרים ניידים ומערכות ניידות מכל הסוגים ולכל המכשירים.

 

מטריקס, המעסיקה כ- 4,200 מקצועני IT הינה חברת טכנולוגית המידע המובילה בשוק הישראלי. מטריקס עוסקת בביצוע פרויקטי אינטגרציה מן הגדולים במשק, פיתוח ויישום טכנולוגיות, בדיקות תוכנה, פתרונות ומוצרי תוכנה, שירותי תשתית, שירותי ייעוץ,  אופשור, מיקור חוץ, הדרכה והטמעה, ייצוג ושיווק מוצרי תוכנה מובילים מהעולם, פתרונות חומרה מובילים ותשתיות IT. עם לקוחותיה של מטריקס נמנים מאות גופים וחברות מהמובילים בישראל בתחומי התעשייה, מסחר, בנקאות ופיננסים, טלקום, בטחון, בריאות והמגזר הממשלתי ציבורי.

 

מטריקס נסחרת בבורסה לנירות ערך בת"א במדד תל אביב 100. מחזור המכירות של מטריקס במהלך שנת 2008 הגיע ל- 1.43 מיליארד שקל, הרווח הנקי הגיע ל- 67.5 מיליון שקל ותזרים המזומנים גדל ל- 98 מיליון שקל. חברות המחקר STKI ו- IDC דירגו את מטריקס במקום הראשון בענף שירותי התוכנה בישראל. מניותיה של חברת מטריקס הגיעו לראש טבלת המניות הפופולריות ברשימת ת"א 100 בקרב הקרנות הגדולות במשק עם שיעור האחזקות הגבוה ביותר. הנהלת מטריקס נמצאת בעשיריה הראשונה של ההנהלות המוערכות ביותר בת"א 100 על פי דירוג העיתון כלכליסט. מטריקס נסחרת גם במדד היוקרתי של 20 החברות הגדולות המחלקות דיבידנד - תל דיב 20.