אי סי איי טלקום, ספקית עולמית של פתרונות רישות של הדור הבא, וחברת החשמל שותפות בפרוייקט ניסויי חדש מסוגו. במסגרת הפרוייקט מספקת אי סי איי אינטרנט מהיר על גבי תשתית קיימת של חברת החשמל באמצעות ציוד גישה של החברה בטכנולוגיית GPON  המיושמת לראשונה בארץ

תוצאות הניסוי הטכנולוגי הוצגו לראשונה בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התקשורת משה כחלון ושר התשתיות עוזי לנדאו בטקס שהתקיים בקריית שמונה.

 
הרשת של חברת החשמל הינה רשת הסיבים האופטיים הראשונה בישראל המספקת שירותי תשתית ברוחב פס כה גבוה לכל בית-אב המשתתף בניסוי. במסגרת הניסוי חוברו כ – 150 בתי אב בקרית שמונה, וכן מתחם החינוך "דנציגר" בעיר, לשירותי תקשורת מתקדמים (אינטרנט, טלפוניה ושירותים נוספים) בקצב 100 מגה ביט לשנייה, על גבי תשתית סיבים אופטיים עד לבית הלקוח. קצב זה, המהווה שיפור משמעותי לעומת הקצב של 1.5 מגה ביט שהיה במקום עד להצטרפות לניסוי, יפתח בפני הגולשים הזדמנויות חדשות ויאפשר להם ליצור יישומים שלא ניתן היה להשתמש בהם עד היום. כך למשל, הורדת סרט באיכות HD ובאורך מלא תמשך דקות ספורות בלבד.

 
רפי מאור, נשיא ומנכ"ל אי סי איי אמר כי, הניסוי הוא פרי יזמה של שר התקשורת משה כחלון הפועל בימים אלו במרץ על מנת לשפר את מהירויות הגלישה בישראל, והוא מהווה צעד ראשון לקראת פריסה ארצית של תשתיות אינטרנט ברוחב פס כה גבוה בטכנולוגיות המתקדמות ביותר הקימות כיום בעולם.

 

תשתיות אלו, המתבססות על טכנולוגית ה- GPON של אי סי איי, תומכות ביישומי האינטרנט המתקדמים ביותר בתחומי החינוך, המדיה, הרפואה, הביטחון ועוד והן יהוו פוטנציאל לגידול מהותי בפעילות העתידית של החברה", הדגיש מאור. 

טכנולוגית ה- GPON של אי סי איי מפותחת במרכז הפיתוח של החברה בישראל. במהלך השנתיים האחרונות, הפנתה אי סי איי משאבים רבים לפעילות המחקר והפיתוח שלה ובמסגרת זו קלטה החברה לשורותיה כ- 300 עובדי מחקר ופיתוח נוספים במרכזי הפיתוח שלה בישראל, הודו, סין וארצות הברית.

 

 

אי סי איי טלקום מספקת פלטפורמות תקשורת לספקיות תקשורת ושירות בכל רחבי העולם. החברה מספקת פלטפורמות ופתרונות יעילים המאפשרים ללקוחותיה לספק במהירות שירותים רווחיים וכדאיים מבחינת עלות/תועלת.

אי סי איי, שמרכזה בישראל, נוסדה ב-1961, ומספקת פתרונות רשת ממוקדי לקוחות לספקיות התקשורת הגדולות בעולם. החברה היא גם מובילת שוק בשווקים מתפתחים רבים. אי סי איי מספקת גישה סקלבילית רחבת פס, תשתיות תעבורה והעברת נתונים המספקים את הבסיס לתקשורת של המחר, כולל שירותי קול, IPTV, מוביליות ופתרונות עסקיים אחרים של הדור הבא. לפרטים נוספים, בקרו באתר החברה, www.ecitele.com.