אלקטל-לוסנט ישראל הודיעה היום על עריכת ניסוי פריסה משולב של טכנולוגיות אופטיות ו-IP לתקשורת בקצב של 100 Gb/Sec במעבדות החברה, בפתח-תקווהalcatel9812
טכנולוגיה זו, אשר פותחה במעבדות המחקר של אלקטל-לוסנט, Bell Labs, מצעידה את עולם התקשורת למדרגה הבאה בה קיבולת הרשת אינה מהווה יותר מגבלה עבור השירותים אותם נצרוך מעל גבי רשת האינטרנט.

בימים אלו מדגימה חברת אלקטל לוסנט ישראל את הטכנולוגיה לארגונים שונים ביניהם חברות התקשורת בישראל והצבא. הדרישה לקצבי תעבורת מידע גדלה במכפלות ובפקטורים הדורשים יכולות רשת חדשות גם בליבת התעבורה. על גבי לינק בודד כזה, של 100 Gigabit/Sec ניתן למשל להעביר סרט Blu-ray DVD בשתי שניות או למשל להעביר 6 שבועות של וידיאו סטרימינג בדקה אחת.

שילוב ייחודי זה, מאפשר ביצועי רשת סופר-מהירים מקצה לקצה ללא כל "חוליה חלשה", ומציג תאימות בין רשתות הליבה, הקצה והמטרו. קישור בקצב דמיוני שכזה בין שני אתרים דורש ביצועי זמן אמת תוך ניצול מקסימאלי של אורך גל אחד (50 Ghz) - טכנולוגיה זו אשר מימוש מסחרי שלה מוצג לראשונה ע"י אלקטל-לוסנט, קרויה 100G next-generation Coherent Technology.

טכנולוגיית התקשורת ברוחב פס גבוה במיוחד של 100G בניצול אורך גל אחד, כבר מיושמת בתעשיה ע"י אלקטל-לוסנט. הטכנולוגיה משפרת באופן ניכר את הביצועים ברשתות הליבה, דבר המאפשר מדרגת ביצועים חדשה לשירותי ענן מתקדמים וסולל את הדרך לריבוי ושיתוף יישומי מולטימדיה על גבי הענן. אחד היישומים ברשתות הקיימות, כבר מחבר מוסדות לימודיים מעל לרשת של דויטשה טלקום בגרמניה. קישור חדש זה מספק למוסדות המחקר סביבה שבה הם יכולים להעריך את המאפיינים של יישומים ושירותים עתירי רוחב פס תחת תנאים אמיתיים.

מנכ"ל אלקטל-לוסנט ישראל, חיים טייכהולץ, מציין: "אין ספק שאנו דוהרים אל העידן בו כולנו נצפה בשידורי הטלוויזיה מכל העולם דרך רשת האינטרנט, נשתף ונצרוך וידאו באופן שוטף ונפעיל אפליקציות רבות עוצמה על מחשבי הלוח, טלפונים חכמים ומסכי הענק של הטלוויזיה שלנו. כל זה יתאפשר רק באמצעות רשת חזקה בסדרי גודל מהקיימת כיום. אלקטל-לוסנט מובילה את עולם התקשורת לעידן זה". טייכהולץ מוסיף "ברור לכולם שמדינת ישראל היא מעצמה טכנולוגית ומובילה בכל הקשור לקידמה ותקשורת. רשתות התקשורת בארץ הן מהמתקדמות בעולם, ואנו, באלקטל-לוסנט, גאים להיות אלו אשר מצעידים אותן קדימה".

הניסוי בפריסה ראשונה מסוגה זו, מבוסס ארכיטקטורת High Leverage Networks (HLN) וממחיש את היתרונות של אינטראקציה חלקה בין רשתות אופטיות ונתבי שירות IP באמצעות קישור100G . שילוב ייחודי זה מציע שיפור כולל בכל טווח הרשתות הקיימות כיום של 10G, 40G ו- 100G כולל גם חיסכון באנרגיה/חשמל, וירידה בעלויות התפעול, שהם המפתח לפתרון CBT של אלקטל-לוסנט (Converged Backbone Transformation). רכיבי הליבה של פתרון 100G הפרוס בניסוי הם Alcatel-Lucent 1830 Photonic Service Switch, וכן Alcatel-Lucent 7750 Service Router עם ממשקי 100G Ethernet.