RSA, חטיבת האבטחה של EMC ישראל הפועלת במרכז המצוינות בהרצליה, פיתחה שירות חדש, RSA FraudAction Anti Rogue App Service, המזהה ומשבית אפליקציות סלולריות זדוניות אשר מיועדות להפצת רושעות מקוונות או ביצוע מתקפות פישינג rsa18812(phishing) הפתרון מונע הונאות בכך שהוא מזהה אפליקציות המנסות להדביק משתמשי קצה או לעשות שימוש לא מאובטח בפרטים אישיים, כמו סיסמאות גישה לחשבונות בנק. השירות החדש פותח במהלך החצי השנה האחרונה, על ידי צוות אנליסטים מחטיבת RSA במרכז המצוינות של EMC בישראל, על בסיס טכנולוגיה לסריקה ממוחשבת (web crawling) של חנויות להורדת אפליקציות.

ה-Rogue App Service מאפשר לצוותי מניעת הונאות של RSA לנטר בצורה אוטומטית אפליקציות חדשות אשר בשימוש הלקוחות, 24 שעות ביממה. היתרון העיקרי של הפתרון הוא היכולת של ארגון לנהל סיכונים העומדים בפניו באופן פרו-אקטיבי, תוך קבלת מידע על איומים מבוססי אפליקציות סלולריות. בנוסף, השבתת האפליקציות הזדוניות לפני הפעלתן מפחיתה את ההפסדים העתידים לנבוע מביצוע ההונאות. השירות כולל פיקוח פעיל על חנויות האפליקציות של כל המפעילים הגדולים בתחום, כאשר ,RSA בהקשר זה, מוודאת כי חנויות האפליקציות המקוונות נמצאות תחת פיקוח שוטף, וננקטים צעדים נגד סיכונים מבוססי אפליקציות סלולריות.


הונאות באמצעות אפליקציות סלולריות מהווה תחום איומים חדש. על פי מספר דוחות מחקריים, סיכוני האבטחה למכשירים ניידים גוברים:
• 71 אחוז מהארגונים מתירים לעובדיהם להשתמש במכשירי הסלולר האישיים שלהם במסגרת העבודה. (מקור: Goode Intelligence)
• 86 אחוז מהרושעות המיועדות לאנדרואיד הן למעשה גרסאות ארוזות מחדש של אפליקציות לגיטימיות, הכוללות אלמנטים זדוניים. (מקור (Android Malware Genome Project :
• מספר האפליקציות הזדוניות המיועד לאנדרואיד זינק ליותר מ-20 אלף ביולי 2012. (מקור: TrendMicro)

מיכל בלומנשטיק-ברוורמן, מנכ"ל חטיבת הפתרונות הגלובליים ומנכ"ל RSA ישראל, חטיבת אבטחת המידע של EMC: "ארגונים המציעים ללקוחותיהם אפליקציות סלולריות לגיטימיות, המשמשות לבנקאות מקוונת, קמעונאות, משחקים, מדיה ומטרות אחרות, לעתים אינם מודעים וערוכים מספיק לאיומים בערוץ הסלולארי. השירות הייחודי שפיתח צוות האנליסטים המנוסה למניעת הונאות במרכז המצוינות בהרצליה, מסייע לארגונים להפחית את ההפסדים מהונאות, באמצעות ניטור והשבתה מוחלטת של אפליקציות זדוניות, עוד בטרם הצליחו לנצל את חוסר המודעות של צרכנים ניידים."

כריס הייזלטון, מנהל מחקר תחום סלולר ואלחוטי, ב-451 Research: "הגידול המשמעותי באפליקציות חדשות ועדכונים לאפליקציות קיימות הופך אותן למטרות נוחות לעבריינים מקוונים אשר מסתירים פעילויות בלתי חוקיות בתוך אפליקציות לגיטימיות. למרות המאמצים הניכרים שמשקיעים מפעילי חנויות אפליקציות בפיקוח על הקטלוג שלהם, הנזק הפוטנציאלי הטמון באפליקציה טרויאנית, אשר משתמשת בתמונה של מותג לגיטימי - עולה על כל דמיון. פיקוח פעיל על חנויות אפליקציות יסייע לארגונים להישאר עם היד על הדופק בכל הנוגע לאיומים הפוטנציאליים של אפליקציות סלולריות, אשר ממנפות מותגים לגיטימיים, ושמות להן למטרה לנצל צרכנים על מנת להפיץ רושעות דיגיטליות ולבצע מתקפות פישינג".

RSA, חטיבת אבטחת המידע של EMC, היא ספקית מובילה של פתרונות אבטחה, ניהול סיכונים ועמידה ברגולציה. RSA מסייעת לארגונים המובילים בעולם להתמודד עם האתגרים המורכבים והרגישים ביותר הנוגעים לאבטחה. אתגרים אלה כוללים ניהול סיכונים ארגוניים, הגנה על הגישה והשיתוף בפלטפורמות ניידות, בדיקת התאמה לתקנות ואבטחת סביבות מחשוב וירטואליות ומחשוב ענן. פעילות RSA בישראל מתמקדת במחקר ופיתוח, ניהול מוצר ותפעול שירותי אבטחה מבוססי ענן. כמוכן, ב-RSA ישראל פועל מרכז שליטה ופיקוד לאיתור ונטרול הונאות רשת. המרכז, הפועל במסגרת מרכז המצוינות (Center of Excellence) של EMC בישראל , עובד 24/7.

EMC2 הינה חברה ציבורית (NYSE: EMC), מובילה עולמית בפיתוח טכנולוגיות המאפשרות לעסקים ולספקי שירותים לספק IT כשירות. מחשוב ענן מהווה מרכיב יסודי בגישה זו. באמצעות מוצרים ושירותים חדשניים, EMC מאיצה את המסע למחשוב ענן ומסייעת לחטיבות IT לאחסן, לנהל, לנתח ולהגן על המידע - הנכס היקר ביותר שלהם - באופן גמיש, אמין ויעיל יותר.

בישראל פועל מרכז המכירות, השירותים והתמיכה של EMC בפארק אזורים בפתח תקווה, ומרכז מצוינות (Center of Excellence - CoE), המאגד את פעילויות המו"פ של החברה ופעילות RSA, חטיבת אבטחת המידע של EMC , בא.ת. הרצליה ובבאר שבע. את שנת 2011 סיימה EMC העולמית עם הכנסות בהיקף 20 מיליארד דולר.

צילום יחסי ציבור