עונת הנסיעות לחו"ל נפתחת בשבועות ונמשכת עד אחרי סוכות. אחרי שהתרגלנו להיות מחוברים לסמארטפון 24 שעות ביממה, קצת קשה להתנתק ממנו - גם בנסיעה לחוץ לארץpele191211 חברות הסלולר מציעות ללקוחות חבילות שונות בנסיעה לחו"ל, על מנת שחשבון הטלפון שלנו אחרי החזרה לארץ לא יהיה גבוה יותר ממחיר הנסיעה. בכל מקרה, לפני הנסיעה מומלץ לבדוק באתר האינטרנט של החברה ובאמצעות מוקד השירות את התעריפים המדויקים והאם יש צורך לפתוח חבילה, על מנת לא לגלות אחרי שחוזרים חשבונות של אלפי ועשרות אלפי שקלים. 

השימושים העיקריים של משתמשים בחו"ל הן שיחות, הודעות טקסט וגלישה סלולרית. בעיקרון, נסו לעשות שימוש כמה שניתן באמצעות רשתות WiFi חופשיות שנמצאות בבתי מלון או באיזורים תיירותיים. באמצעות האפליקציות ניתן לנהל שיחות באפליקציות VoIP כמו Skype ודומיהן או צ'טים באמצעות Whatsapp ולא לעשות כלל שימוש בחבילת הנתונים שרוכשים לפני הנסיעה. שימוש ברשתות WiFi ציבוריות בחו"ל יכול לחסוך בנסיעה של שבוע סכומים משמעותיים.

אם בכל זאת אתם עושים שימוש בטלפון לשיחות, הודעות טקסט או תקשורת נתונים (גלישה סלולרית) כדאי מאוד להתקשר לפני הנסיעה למפעיל הסלולרי שלכם ולהפעיל חבילת חו"ל. ללא החבילה אתם עלולים למצוא את עצמכם חוזרים מהנסיעה לישראל ומשלמים אלפי שקלים על השימוש שעשיתם במכשיר הסלולרי בחו"ל. המחירים והמבצעים משתנים לקראת עונת הנסיעות, לכן מומלץ להתעדכן עם החברה סמוך לנסיעה. 

ההצעה הכי זולה

מניתוח החבילות עולה שרוב החברות מציעות מחיר מוזל לנרשמים מראש או ללקוחות שמשלמים מראש עבור חבילה. ההצעה המשתלמת ביותר היא בחברת גולן טלקום שמציעה שיחה נכנסת במחיר 35 אגורות, שיחה יוצאת מאירופה במחיר 35 אגורות והודעת SMS במחיר של 99 אגורות. מבחינת שיחות מדובר על מחיר נמוך משמעותית מחברות אחרות, מבחינת SMS המחיר דומה, אולם בגולן טלקום אין צורך ברכישה מוקדמת של חבילה או התחייבות למינימום תשלום. אם במקביל לשיחות אתם גם גולשים באינטרנט באמצעות הסלולרי בזמן שאתם בחו"ל, קחו בחשבון ש-100 מגה בייט גלישה (העלאה של 50 תמונות איכותיות לפייסבוק)  יעלה לכם 199 שקל. המסקנה: אם לא מאוד חשוב לכם שישיגו אתכם במספר הטלפון הישראלי הרגיל שלכם, ואתם לא משתמשים בחבילת הגלישה משתלם להזמין במיוחד כרטיס סים של גולן טלקום ולעשות בו שימוש בחו"ל.

 גלישה בחו"ל

מי שמבקש לגלוש בטלפון הסלולרי בהיקף רחב מומלץ לקנות חבילות גלישה מראש, כאשר 012 מובייל מציעה חבילה של ג'יגה בייט (שאמורה להספיק לשימוש סביר במשך שבוע בחו"ל) במחיר של 139 שקל. מחיר של אותו היקף גלישה באותה חברה (1000 מגה בייט במחיר של 17 שקל למגה בייט) ללקוח שלא נרשם מראש לחבילה עומד על המחיר הדמיוני של 17,000 שקל. גם בחברות אחרות ללא חבילת גלישה מחיר ג'יגה בייט יעמוד על סכום של אלפי שקלים. 

חסימת גלישה בחו"ל

המלצה למי שלא ממש חייב גלישה סלולרית בחו"ל - לחסום את המכשיר לנדידת נתונים בחו"ל ולעשות שימוש ברשתות WiFi בבתי מלון, בתי קפה, מסעדות או שטחים ציבוריים. ככה תמנעו תשלום של אלפי שקלים. אם אתם לא יודעים איך לחסום גלישה בחו"ל, מומלץ לפנות למוקד הטכני של החברה או שניתן לעשות מידע מאתר האינטרנט של Orange למכשירים השונים.

פלאפון

פלאפון מציעה את התוכנית פלאפון TRAVEL הכוללת שתי תוכניות – האחת למשתמשים קלים והשניה למדברים או מסמסים מעל 30 יחידות בנסיעה. 

תוכנית פלאפון טרוול למדברים קלים – 19.9 שקל דמי שימוש חד פעמיים לנסיעה + 2.5 שקל לכל דקה יוצאת בשירות חיסכון, דקה נכנסת או סמס.
תוכנית פלאפון טרוול למדברים או מסמסים מעל 30 יחידות בנסיעה – 49.9 שקל דמי שימוש חד פעמיים לנסיעה + 75 אגורות לכל דקה יוצאת בשירות חיסכון, דקה נכנסת או סמס.
גלישה חופשית יומית בחו"ל, בתשלום של 29.9 שקל ליום, ליעדים נבחרים. בנסיעה של שבעה ימים התשלום יהיה כ-210 שקל לגלישה הסלולרית. בנוסף, מציעה החברה יום גלישה חינם. 

התוכניות מיועדות לכל תקופת הנסיעה, כאשר במידה והלקוח לא עשה בהן שימוש – הוא לא ישלם דבר. פלאפון מציינת שהיא החברה היחידה שמציעה מעתה תעריפים זולים באופן אוטומטי בכל נסיעה לחו"ל ללא צורך בפניה בכל פעם מחדש למוקד חו"ל. הלקוח יזוהה מיידית כאשר ינחת בחו"ל והתעריפים בתוכנית פלאפון TRAVEL יופעלו אוטומטית, כאשר החיוב כאמור יתבצע רק במידה וייעשה שימוש בחו"ל.

סלקום

מדברים ומסמסים מחו"ל לישראל ב- 79 אגורות ליחידה (דקה יוצאת, דקה נכנסת, SMS) וגם 29 שקל ליום גלישה - בתשלום חד פעמי של 49 שקל לנסיעה, ללא הגבלת משך השהייה בחו"ל.
המסלול תקף בלמעלה מ- 40 מדינות, ביניהן: ארה"ב, אנגליה, איטליה, תאילנד, יוון, ספרד, צרפת אוסטריה ,אוקראינה, בורקינה פאסו, בלגיה, בנין, ברמודה, בולגריה, גאבון, גרמניה, דרום אפריקה, הולנד, הונג קונג, זמביה, אוגנדה, טורקיה, ליטא, לסוטו, מאלאווי, מונקו, מלטה, מצרים, סווזילנד, פולין, פינלנד, צ'ילה, צ'כיה, קונגו, קוסטה ריקה,קירג'יסטן, קפריסין, רומניה, שבדיה, שוויץ, קרואטיה, הונגריה, קנדה

מסלול סלקום חו"ל כולל שיחות יוצאות ונכנסות לישראל, והודעות SMS, ללא התחייבות מראש לחבילה - משלמים רק על מה שצורכים.
המסלול תקף למשך כל הנסיעה וללא הגבלת זמן - כל עוד הלקוח שוהה בחו"ל, הוא מחובר למסלול ונהנה מהמחיר.
המסלול ללא תעריפי חריגה - המחיר ליחידה הינו קבוע ללא תלות ברמת הצריכה
החיוג מחו"ל פשוט ומתבצע ישירות מספר הטלפונים מבלי הצורך לבצע פעולות נוספות.

אורנג'

אורנג' מציעה חבילות משולמות מראש, כאשר מחיר דקת השימוש משתנה בהתאם לסוג החבילה. בתשלום של 190 שקל מחיר דקת שיחה יעמוד על 1.8 שקל ומחיר הודעת SMS או מגה גלישה יהיה 2 שקל. בחבילת 290 שקל מחיר דקת שיחה יהיה 1.2 שקל, מחיר SMS יהיה 1.2 שקל ומחיר דקת גלישה 2 שקל, בחבילת 490 שקל מחיר דקת שיחה יהיה שקל, מחיר הודעת SMS יהיה שקל ומחיר מגה גלישה יהיה 2 שקל. בנוסף מציעה אורנג' את חבילת Relax 349 במסגרתה מחיר דקת שיחה יהיה 35 אגורות, מחיר SMS יהיה 35 אגורות ומחיר מגה גלישה יהיה 2 שקל. בכל החבילות ניתן לעשות שימוש בהתאם לתשלום מראש.

חבילת 1 ג'יגה ב 149 שקל
אורנג' מציעה חבילת גלישה בחו"ל ב-15 אגורות למגה. זו חבילה עם תוקף של 30 ימים – הלקוח נהנה מ גי'גה בייט לחודש בב-149 שקל לניצול כאוות נפשו אף במספר נסיעות שונות. החבילה נחסמת בסיום ניצול הנפח. החבילה תקפה במגוון יעדים באירופה, ארה"ב, מזרח רחוק, אוסטרליה, ניו זילנד ודרום אפריקה. ניתן לרכוש את החבילה חד פעמית לכל חודש במשך שנה – הלקוח מקבל ג'יגה כל חודש במשך ב-149 שקל למשך שנה.

חבילות 190/290/490/1,100 כוללת את המדינות הבאות: אוזבקיסטן, אוסטריה, אוסטרליה, אוקראינה, אזרבייג'אן, איטליה, אלבניה, אנגליה, אסטוניה, ארגנטינה, ארצות הברית, בולגריה, בלרוס, בלגיה, ברזיל, גאורגיה (גרוזיה), גרמניה, דנמרק, דרום אפריקה, הודו, הולנד, הונג קונג, הונגריה, יוון, יפן, לוקסמבורג, לטביה, ליטא, מולדובה, מקסיקו, נורבגיה, סין (לא כולל מקאו), סינגפור, סלובניה, סלובקיה, ספרד (לא כולל אנדורה), סרביה, פולין, פורטוגל, פרו, צ'כיה, צרפת, קוריאה הדרומית, קזחסטן, קפריסין, קרואטיה, רומניה, רוסיה, שבדיה, שוויץ, תאילנד, תורכיה.

חבילת Relax349 שקל כוללת את המדינות הבאות: איטליה, אלבניה, אנגליה, ארצות הברית, בלגיה, גרמניה, דרום אפריקה, הולנד, הונגריה, יוון, ספרד, לא כולל אנדורה, פולין, פורטוגל, צ'כיה, צרפת, רומניה, רוסיה, שוויץ, תורכיה.

גולן טלקום

מחיר שיחה נכנסת במדינות אירופה 35 אגורות ובארצות הברית 99 אגורות. מחיר שיחה יוצאת בחיוג CallBack הוא 35 אגורות באירופה ו-99 אגורות בארצות הברית. SMS יוצא באירופה ובארצות הברית עומד על 99 אגורות ומחיר מגה בייט גלישה באירופה הוא 1.99 שקל ובארצות הברית 2.99 שקל. שיחות לישראל מתבצעות כברירת מחדל אוטומטית דרך callback, כאשר בגולן טלקום ממליצים ללקוחות לחסום את המכשיר לגלישה בחו"ל ולהשתמש בשירותי WIFI.

YouPhone

מחיר דקת שיחה יוצאת ומחיר שיחה נכנסת מאירופה נע בין 70 אגורות מקפריסין ויוון, שקל מאנגליה וצרפת ו-1.80 שקל מגרמניה, איטליה, הולנד, ספרד, ארצות הברית ותאילנד. מחיר SMS מרוב היעדים עומד על שקל, כאשר מתאילנד המחיר 1.90 שקל. מחיר מגה בייט גלישה ברוב היעדים 3.9 שקל למגה בייט ובתאילנד 19.90 שקל למגה בייט. 

בחברה מציינים כי ביופון אין צורך ברכישת סים מיוחד, הלקוח נוסע עם הטלפון וכרטיס הסים שלו, החיוג נעשה כמו שמחייגים בארץ (חיוג רגיל) - חיוג מספר טלפונים ובנוסף אין הגבלת זמן ואין חבילה לשיחות לחו"ל כלומר הלקוח ביופון משלם רק על מה שמדבר (לא דיברת לא שילמת). 

012 מובייל

012 מובייל מציעה חבילה במחיר של 170 שקל למימוש בתוך 30 ימים וכוללת שיחות במחיר 1.4 שקל לדקת שיחה יוצאת או נכנסת, 1.4 שקל להודעת SMS ו-2 שקל למגה בייט גלישה. התעריף תקף לעשרות מדינות באירופה, אמריקה ואסיה. בנוסף מציעה החברה חבילת גלישה של 20 מגה בייט במחיר 69 שקל, 40 מגה בייט במחיר 119 שקל וג'יגה בייט במחיר 139 שקל.  עם סיום החבילה המשולמת מראש, יעמדו התעריפים על המחיר המוזל של החברה. ללא חבילה עומד מחיר דקת שיחה על 9.9 שקל, מחיר הודעת SMS עומד על 2.5 שקל ומחיר מגה בייט גלישה 17 שקל. כך שמחיר גי'גה בייט גלישה יהיה 17,000 שקל, מול 139 שקל בחבילה שנרכשת מראש.

Hot Mobile

הוט מובייל מציעה לנוסעים לחו"ל שיחות והודעות במחיר 49 אגורות לדקה בתשלום חד פעמי של 59 שקל ל-30 ימים. החברה מציעה חבילת גלישה של עד 50 מגה בייט ליום במחיר של 199 שקל ל-30 ימים.