קבוצת אבטחת המידע קומסק השלימה פרויקט ייעוץ והסמכה למתן תקן PCI DSS לשנת 2013 לפלאקארד, ספקית פתרונות סליקה וניהול אשראי לעסקים ואתרי אינטרנטcomsec5413 התהליך כלל בחינה ובקרה של נהלי החברה, שיטת ההרשאות, המערכות הטכנולוגיות, התשתיות והרשת של החברה וכן מכלול האפליקציות שהיא מפתחת והשירותים שהחברה מספקת. היקף הפרוייקט מוערך בכמליון שקל.

כדי לעמוד בדרישות תקן PCI DSS, שפותח על ידי חברות האשראי הבינלאומיות, עסקים המבצעים חיובי אשראי נדרשים לעמוד בכל 12 הדרישות המרכזיות של התקן, ויכולים לבצע מיקור חוץ לשירותי סליקה של חברה חיצונית העומדת בעצמה בתקן. חברות שלא עומדות בתקן לוקחות על עצמן סיכון גדול במקרה של דליפת נתוני אשראי.

"בשנה האחרונה גברה מאוד המודעות של לקוחות למשמעות של עמידה בתקן PCI" אמרה קרן בראון צמיר, מנכ"לית פלאקארד. "זאת כתוצאה מהתגברות איומי אבטחת מידע ומהדרישות הגוברות להגנה מצד חברות האשראי".

"צוות קומסק המלווה זו השנה השלישית את פלאקארד, עבד בצמוד ונתן ייעוץ לאורך כל תהליך ההכנה, שארך כחצי שנה, תוך הקפדה דקדקנית על ביצוע תהליכים והכנת מערכות לרוחב כל הארגון, כולל בקרת גישה לנתונים מצד עובדים, שלמות הגנה היקפית על שרתים ועוד", אמר שלמה חורי, בעלים וסמנכ"ל טכנולוגיה בפלאקארד. "בזכות התקן, העסקים המשתמשים בפתרונות הסליקה של פלאקארד מבטיחים ללקוחותיהם הגנה מרבית על נתוני האשראי שלהם".

"במהלך השנה הקרובה מועצת ה- PCI תפרסם את גרסה חדשה לתקן. קומסק לוקחת חלק פעיל בעיצוב התקן החדש, ויחד עם לקוחותינו נבצע את ההיערכות לתקן החדש לאורך כל השנה", אמר נדב שץ, מנהל תחום PCI ו- QSA בקומסק ייעוץ.

השנה השיקה קומסק לוגו "מאושר תקן PCI" חדש שיופיע בתעודת ההסמכה שהיא מספקת, ובאתרי אינטרנט ובנקודות מכירה בהם מתבצעת סליקה מאובטחת תחת התקן.

לדברי משה ישי, מנכ"ל קומסק ייעוץ, "קומסק ליוותה והסמיכה קרוב למאה פרוייקטים בארץ ובעולם לתקן PCI בשנה החולפת. אין ספק, כי תקן ה- PCI הוא התקן המקיף והמחמיר ביותר לאבטחת כרטיסי אשראי כיום. לקוחות פלאקרד יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי שהנתונים שלהם מוגנים ברמה הגבוהה ביותר".

קבוצת קומסק (1987) הינה החברה המובילה והוותיקה בישראל בתחום אבטחת מידע וניהול סיכונים. הקבוצה מונה כיום ארבע חברות: קומסק ייעוץ (Comsec Consulting), המתמחה במתן ייעוץ אבטחת מידע לארגונים; קומסק פתרונות סייבר ,(Comsec Cyber Solutions) המפתחת פתרונות מעולם הסייבר; Comsec Innovation, המתפקדת כזרוע ההשקעות של הקבוצה, ומטפחת סטארט-אפים ויזמים חדשים בתחום הסייבר ואבטחת המידע; וקומסק הפצה. קבוצת קומסק הינה בבעלות פרטית, ומעסיקה למעלה מ-140 מומחי אבטחת מידע. הקבוצה מחזיקה משרדים פעילים בישראל, באנגליה ובהולנד, היא פעילה בלמעלה מ-20 מדינות ומבצעת פרויקטים עבור 600 לקוחות, המשתייכים לכל המגזרים: פיננסים ושוק ההון, טלקום, תעשייה, בריאות, היי-טק ומוסדות ציבוריים. במרץ 2013 דירגה חברת המחקר STKI את קבוצת קומסק כחברת אבטחת המידע הגדולה בישראל.