ממחקר שערכה חברת Palo Alto Networks עולה כי 94 אחוז מן הנוזקות שלא התגלו על ידי האנטי וירוס חדרו לרשת דרך אפליקציות Real-time, כגון web brwosing paloalto8413 בנוסף עולה כי 70 אחוז מהנוזקות השאירו אמצעי זיהוי בתעבורה או בתוכן שלהן, אותם יכולים לזהות צוותי אבטחת מידע. עוד נמצא במחקר כי 40 אחוז מהנוזקות החדשות לכאורה, הן למעשה גרסאות קוד של נוזקות מוכרות, אשר עברו תהליך repackeging.המחקר נערך בקרב ארגוני Enterprise ומספק ניתוח של 26,000 נוזקות שונות שנדגמו מרשתות, לאחר שלא זוהו על ידי תוכנות אנטי-וירוס.

הדוח שפורסם בעקבות המחקר, הנקרא The Modern Malware Review, הוא הראשון לבחון את ההתנהגות של נוזקות בלתי מוכרות במהלך "חייהן", החל מרגע חדירתן לרשת, דרך אופן התנהגותן לאחר ש"הדביקו" רכיבים בארגון, וכלה בתעבורת הרשת החוצה מן הארגון, אותו הן יוצרות.המתמחה באבטחת רשתות והמיוצגת בישראל על ידי אינוקום מקבוצת אמ


כן נמצא, ש-FTP  - File Trasnfer Protocol הינה דרך אפקטיבית להחדרת נוזקה לתוך הרשת; 95 אחוז מהנוזקות שהועברו ב-FTP לא זוהו על ידי פתרונות אנטי-וירוס במשך יותר מ-30 ימים. הדוח מצביע על כך שנוזקות מודרניות הן חמקמקות, ומותאמות לכך שיישארו בלתי מזוהות בהתקנים של הארגון. הדוח מצא 30 טכניקות שונות באמצעותן חומקות הנוזקות מגילוי, כשמעל למחציתן התמקדו בהתחמקות מאמצעי גילוי ואבטחת מידע.

"לא מספיק רק לזהות את הנוזקות", מציין ציון עזרא, סמנכ"ל מכירות באינוקום, "צורך חשוב יותר הוא להיות במצב בו צוות אבטחת המידע של הארגון מסוגל לנקוט בפעולות ממשיות על מנת לצמצם את הפגיעות של הארגון מפני נוזקות שאולי לא התגלו".

"הדוח יכול להשפיע על מדיניות אבטחת המידע של ארגונים", מוסיף עזרא. "אם, למשל, ידוע שחלק ניכר מהנוזקות החדשות הן גרסאות של נוזקה ישנה הארוזה מחדש, כגון Zeus botnets, צוותי אבטחת המידע יוכלו להיערך בהתאם, לזהותן בקלות רבה יותר ולחסום אותן באופן אוטומטי".

פתרונות אבטחת מידע מתקדמים, המופצים בישראל על ידי אינוקום, יוצגו בכנס Security 360 שעורכת אינוקום בתאריך 29 באפריל 2013.

לקריאת הדו"ח המלא – לחצו כאן.

פאלו אלטו נטוורקס הינה חברה מובילה בתחום אבטחת רשתות. חומות האש מהדור הבא (NGFW) של החברה מאפשרות נראות חסרת תקדים ושליטה מלאה בהרשאות ליישומים ותוכן לפי משתמש ולא לפי כתובת IP, כל זאת עד ל-10 Gbps, ללא ירידה בביצועים.
חומות האש של פאלו אלטו מבוססות על טכנולוגית App-ID™, המסוגלת לזהות ולשלוט ביישומים באופן מדויק, מבלי להתחשב בפורטים, פרוטוקולים, טקטיקות התחמקות או הצפנת SSL, ולסרוק את התוכן על מנת לעצור איומים ולמנוע דליפת מידע. לראשונה, ארגונים יכולים לעשות שימוש ביישומי Web 2.0 ועדיין לשמור על שליטה מלאה ובה בעת להפחית באופן משמעותי עלויות בעלות כוללת על ידי איחוד חומרה.
למידע נוסף, בקרו באתר החברה, בכתובת: www.paloaltonetworks.com

אינוקום הינה Value Added Distributor המייצגת בישראל חברות IT מובילות ומתמקדת במכירת מוצרי טכנולוגיה חדשניים לשוק ה-IT הישראלי. מאז הקמתה, עובדת אינוקום עם יצרניות מובילות ועם שותפים מקומיים מובילים לביצוע הטמעות מוצלחות של טכנולוגיות IT חדשות. אינוקום מציעה מוצרים ופתרונות לתחומי אבטחת רשתות, אופטימיזצית WAN ושירותי ניהול מבוססי ענן. יחד עם השותפים העסקיים שלה, אינוקום מציעה את הפתרונות המתאימים ביותר ללקוחותיה, על-מנת שאלה ייהנו מיתרון תחרותי דרך חדשנות טכנולוגית.
למידע נוסף, בקרו באתר החברה, בכתובת www.innocom.co.il