מעבדת קספרסקי מכריזה על השקת הגרסה החדשה של Kaspersky Mobile Security  - KMS, פתרון ייעודי למכשירים ניידים מבוססי אנדרואיד. במוצר משולב כלי חדש לחלוטין לבדיקת קישורים חשודים בהודעות טקסטkms27413 ומערכת התרעה המסייעת לאתר מכשירים סלולרים גנובים או אבודים. גירסת KMS החדשה, שמרבית מאיפיוניה מוצעים בחינם, כוללת מספר מאפיינים חדשים, ביניהם: מודול נגד גניבות משודרג, עם מאפיין התרעה המפעיל אות חזק שמסייע לאתר את המכשיר הנייד האבוד או מאפיין חדש בודק הודעות טקסט ומזהה קישורים זדוניים וקישורי פישינג, כדי להגן על נתוני המשתמשים מפני פושעי סייבר. בכל הקשור לסריקת וירוסים, הוא מציע מהירות עבודה הגבוהה עד פי 10 מהגרסה הקודמת. הגרסה בתשלום של KMS כוללת מספר מאפייני אוטומציה ושדרוג של פונקציות נגד קוד זדוני ופרטיות. את הגרסה בתשלום ניתן לשדרג ישירות מהמכשיר הנייד.

משתמשים רבים עדיין מתקשים להפנים כי בפני המכשירים הניידים ניצבים היום איומים רבים יותר מאלו הניצבים בפני המחשב האישי – בעיקר מצד עברייני רשת הרואים בקוד זדוני נייד דרך קלה לתקוף מכשירים לא מוגנים. רוב המשתמשים מבינים זה זמן מה את הצורך לאבטח את המחשבים האישיים שלהם, אך רבים מהם אינם מזהים את הטאבלטים והסמארטפונים כמכשירים הדורשים את אותה רמת הגנה מפני איומים, וזאת כשבמקביל נרשמת צמיחה דרמטית בשיעור המשתמשים הנכנסים לחשבונות הבנק שלהם ורוכשים מוצרים ברשת באמצעות מכשירים ניידים וטאבלטים, צמיחה שהולידה לצידה גידול עצום במספר האיומים הסלולריים.למעשה, זיהו מומחי מעבדת קספרסקי זיהו יותר מ- 43 אלף תוכנות קוד זדוני חדשות עבור מכשירי אנדרואיד ב- 2012, זינוק של 700 אחוז ויותר בהשוואה לנתוני 2011. מגמת צמיחה זו תמשיך כנראה גם השנה, כשתוכנות קוד זדוני הופכות למורכבות ומסוכנות יותר. בנוסף, זוהה בבירור כי מכשירי אנדרואיד הם המטרה השכיחה ביותר לתקיפות, כש- 99 אחוזים מכל האיומים שזוהו על ידי מעבדת קספרסקי בשנת 2012 יועדו כדי לתקוף מכשירים מבוססי מערכת הפעלה זו.

בנוסף לאיומי הקוד הזדוני, מאבדים המשתמשים מידע חשוב בדרכים מתוחכמות פחות. לפי סקר שבוצע בשנת 2012 באמצעות חברת O+K, 14 אחוזים מהמשתמשים איבדו את המכשיר הנייד שלהם, אם באמצעות אובדן או גניבה. לכן חשוב שפתרון אבטחת מידע לא רק יגן מפני קוד זדוני ואיומים נוספים, אלא גם יוכל למנוע ממידע אישי ליפול לידיים הלא נכונות.

הגנת אנטי וירוס
מעבדת קספרסקי שילבה את טכנולוגיות ההגנה הטובות מסוגן בפתרון אבטחת המידע הנייד, כולל טכנולוגיות הגנה פרואקטיבית והגנה מהענן בעזרת Kaspersky Security Network. ביחד, הן מספקות הגנה חזקה ואמינה מפני איומים מקוונים. לנוחות המשתמשים, המוצר כולל סריקה אוטומטית והגנה בזמן אמת (זמין רק בגרסה בתשלום) יחד עם סריקה לפי דרישה.

הגנה על גלישה
פתרון האבטחה הנייד מגן על גישה ניידת לרשת מפני קישורים זדוניים שנועדו לגנוב מידע אישי ופיננסי. מאפיין ההגנה מפני פישינג ב- SMS מגן על המשתמש מפני ספאם זדוני ב- SMS והונאות שונות, באמצעות בדיקה של כל הלינקים בהודעות נכנסות.

הגנה מפני גניבה וניהול מרחוק
בסיוע המודול נגד גניבות, המשתמש יכול לחסום מרחוק את המכשיר הנייד, למחוק מידע רגיש מהזיכרון, ואפילו לצלם תמונות של האדם שמצא או גנב את המכשיר בעזרת המצלמה הקדמית. אם הסמארטפון אבד, המשתמש יכול לאתר אותו באמצעות GPS או אותות מאנטנת ה- GSM הקרובה ביותר או רשתות Wi-Fi. מאפיין ההתרעה החדש מסייע לאתר סמארטפון שאבד בקרבת מקום: כאשר האפשרות הזו מופעלת, המכשיר מייצר אות קולי חזק עד שהבעלים מוצא אותו ומכניס קוד סודי.

יותר מכך, הגרסה החדשה של Kaspersky Mobile Security מאפשרת למשתמשים לתקשר מרחוק עם מכשירים שאבדו או נגנבו, תוך הגברת הסיכוי למציאת המכשיר. באמצעות כניסה לפורטל הייעודי של מעבדת קספרסקי, המשתמש מקבל גישה לכל יכולות האנטי גניבה של המודול.

מספר פונקציות הזמינות ב- Kaspersky Mobile Security ניתנות להפעלה גם באמצעות שליחת SMS המכיל פקודה מיוחדת.

הגנה על פרטיות
מאפיין ההגנה על פרטיות יכול להסתיר מעיניים חטטניות אנשי קשר מסוימים וכן רשימות של שיחות יוצאות ונכנסות והודעות. הדבר יכול להיות שימושי כאשר עולה הצורך למסור את המכשיר הנייד לשימוש של משתמש אחר. המאפיין ניתן להפעלה בצורה אוטומטית או לפי פקודה מרחוק.

סינון הודעות ושיחות
מאפיין המשמש כדי ליצור רשימות לבנות ושחורות של אנשי קשר, לחסום שיחות בלתי רצויות והודעות, כולל ממספרים חסומים, או כדי לבלום לחלוטין שיחות נכנסות או הודעות SMS.

לדברי פיטר מרקולוב, סמנכ"ל מוצרים, מעבדת קספרסקי: "ישנה כל סיבה להאמין כי מספר המכשירים מבוססי האנדרואיד יצמח ב- 2013, וכך גם מספר היישומים הזדוניים עבור פלטפורמה זו. המשמעות היא שהביקוש עבור פתרונות אבטחה ניידים ימשיך לגדול. הגרסה החדשה של Kaspersky Mobile Security עונה על הביקוש באמצעות הגנה אמינה על נתונים אישיים מפני עברייני רשת ובמקרים של אובדן או גניבת המכשיר".

אפליקציית קספרסקי מובייל סקיוריטי בחינם 

אפליקציית קספרסקי מובייל סקיוריטי בתשלום

אפליקציית קספרסקי מובייל סקיוריטי לטאבלט