מעבדת קספרסקי מכריזה על השקת אפליקציה חינמית חדשה שנועדה להבטיח הגנה בעת גלישה באינטרנט מהאייפון והאייפד. ה- Kaspersky Safe Browser ל- iOS זמין כעת בחנות האפליקציות של אפלipad191013
כמו כל משתמש אינטרנט אחר, בעלי אייפד ואייפון יכולים ליפול קורבן להתקפות המשתמשות בטכניקות הנדסה חברתית. אחת הדוגמאות השכיחות לכך היא התקפת פישינג, אשר מניעה משתמשים לספק פרטים אישיים דרך אתרי אינטרנט מזויפים או דרך הודעות דואר אלקטרוני המוניות המתחזות לכאלה המגיעות מחברות ידועות ומוכרות. המשתמש יכול להתפתות לשתף את הסיסמה שלו לרשתות חברתיות, תיבות דואר אלקטרוני, חשבון באפל ועוד.

הסיכונים הם אף גדולים יותר עבור מי שמשתמש במכשיר נייד לביצוע פעולות בנקאיות ופיננסיות. על פי סקר בינלאומי של חברת B2B, 38% מבעלי המכשירים הניידים משתמשים בהם כדי לבצע פעולות פיננסיות, כשאחד מכל שלושה משתמשים נתקל בהתקפות פישינג המתחזות לשירותים בנקאיים מקוונים.

הדפדפן הבטוח של קספרסקי ל- iOS חוסם קישורים לאתרי פישינג ולמשאבים מקוונים אחרים, אשר יכולים להיות מסוכנים למשתמשים. האפליקציה החדשה יכולה גם לסנן תוכן על פי פרופיל המשתמש. באופן זה, המשתמשים יכולים לחסום באופן אוטומטי אתרים פורנוגרפיים, תוכן המכיל אלימות, אתרי משחקים, רשתות חברתיות, צ'אטים, פורומים ועוד. ישנן 17 קטגוריות תכנים המוגדרות מראש לסינון.

הדפדפן הבטוח של קספרסקי ל- iOS מספק הגנה בזמן אמת מפני איומים ידועים וחדשים כאחד, הודות לנתונים המתקבלים מרשת האבטחה של קספרסקי, אשר מעבדת מידע אודות איומים שמסופק על ידי משתמשים של מוצרי מעבדת קספרסקי בכל העולם. האפליקציה החדשה תואמת למכשירי אפל המפעילים את מערכת iOS 5 ומעלה.

אלכס צ'יכוב, מנהל מוצר במעבדת קספרסקי, אמר כי: "לא מעט משתמשים במוצרי אפל מאמינים כי המכשירים שלהם מוגנים מפני התקפות סייבר. תפיסה מוטעה זו גורמת לעברייני רשת להוציא לפועל את תוכניותיהם בקלות רבה יותר. הדפדפן הבטוח של קספרסקי ל- iOS מגן על משתמשים מפני תוכן מסוכן בכל זמן בו הם נמצאים ברשת".

Kaspersky Lab היא ספקית פתרונות האבטחה הפרטית הגדולה ביותר בעולם. החברה מדורגת בין ארבע המובילות בעולם בתחום פתרונות האבטחה למשתמשי קצה*. מעבדת קספרסקי נוסדה לפני 16 שנה ומאז ממשיכה לחדש בתחום אבטחת ה-IT ולספק פתרונות הגנה אפקטיביים למשתמש הפרטי, לעסקים קטנים ובינוניים ולארגונים. החברה פועלת כיום בכמעט 200 מדינות ומספקת אבטחה ליותר מ-300 מיליון משתמשים מסביב לעולם. לפרטים נוספים בקרו ב-www.kaspersky.com
החברה דורגה כרביעית בבדיקת ספקי פתרונות אבטחה שביצעה IDC ב-2012. הדירוג פורסם בדו"ח ה-IT העולמי של IDC ובתחזית 2013-2017 ובדו"ח נתח שוק מ-2012. הדו"ח דרג את ספקי התוכנה לפי רווחי מכירת פתרונות קצה במהלך 2012.