חברת eWave Mobile מקבוצת eWave, המתמחה בפתרונות תקשורת ניידת לארגונים, קיבלה זיכיון לייצוג חברת בלובירד (Bluebird) הקוריאנית, יצרנית מותג המובייל פידיון (Pidion). היקפו הכספי של ההסכם מוערך ב-15 עד 20 מיליון שקל ב-3 שנים הקרובותewave19313
פידיון היא כוח עולמי עולה בתחום החומרה למחשוב נייד, עם דגש על טאבלטים מוקשחים, מסופוני תשלומים ניידים ומסופונים מבוססי אנדרואיד. בלובירד היא החברה הרביעית בגודלה בעולם בתחום זה, והראשונה שהשיקה פתרונות אנדרואיד מוקשחים לתעשייה (Ruggedroid). מוצרי פידיון משווקים בארץ על ידי המפעילים הסלולריים, וכך הם השיגו בסיס לקוחות גדול במיוחד בתחום העובד הנייד, לפי החברה הגדול בישראל. eWave Mobile תשתף פעולה עם אקסל שייצגה עד כה את החברה בארץ.

לדברי רפי גבאי, מנכ"ל קבוצת eWave: "רכשנו את הנציגות של חברת בלובירד בישראל מחברת אקסל. מותג פידיון של החברה הוא חדשני במיוחד בתחום ניהול העובדים הניידים ושרשרת האספקה. לפני שנים בודדות הוא היה מקום 20 בעולם המסופונים ועכשיו הוא מתקרב למקום השלישי. במסגרת המותג אף הושק לאחרונה קו חדש של טאבלטים מוקשחים לתעשייה שאנו מתכוונים להביא לארץ. בישראל כבר נמכרו כ-50 אלף מסופונים של החברה בשיתוף עם כל המפעילים הסלולריים, ואנו מתכוונים להרחיב את המגמה ולהפוך את פידיון למותג הנפוץ ביותר בתחום המסופונים הניידים והטאבלטים המוקשחים."

אידו שטיינברגר, מנכ"ל eWave Mobile, מוסיף כי מוצרי פידיון הם סינרגטיים למרבית קווי השירותים של eWave Mobile. לדבריו, רכישה זה מהווה חיזוק נוסף למעמדה המוביל של eWave Mobile בתחום המחשוב הנייד.

קבוצת eWave הוקמה בשנת 1999, והיא מתמחה בפרויקטים ופתרונות מקיפים בתחומי ה-IT והאינטגרציה. היא מספקת מוצרים ושירותים שונים בתחומי הפיתוח לאינטרנט ולסלולר, הקמת מערכות מידע, מחשוב רפואי, ניהול רישיונות תוכנה וכן שיווק בדוא"ל וברשתות החברתיות. eWave מעסיקה קרוב ל-600 עובדים ופועלת באמצעות חברות בנות בישראל, ארצות הברית, אירופה, דרום אמריקה והודו. עם לקוחות הקבוצה נמנות חברות מובילות מכל מגזרי המשק. משרדי הקבוצה הראשיים ממוקמים בקיבוץ גליל ים הסמוך להרצליה.

חברת eWave Mobile היא הגוף הגדול והמקצועי בארץ במתן פתרונות תוכנה וחומרה המבוססים על סמארטפונים, טאבלטים, קוראי ברקוד ומסופונים ניידים. היא מתמחה בפיתוח אפליקציות סלולריות לארגונים ומציעה ללקוחותיה מוצרים ושירותים מקיפים בתחומי ניהול שרשרת אספקה, מחשוב מחסנים וספירות מלאי, ניהול עובדים ניידים, ועוד. החברה היא חלק מקבוצת eWave, המעסיקה קרוב ל-600 עובדים ומתמחה בתחומי ה-IT השונים. eWave Mobile עצמה מעסיקה למעלה מ-80 עובדים ומשרדיה ממוקמים בפתח תקווה.